Niezalogowany
zmień rozmiar:

Technikum im. św. Józefa w Kaliszu

Adres: Złota 144a
Kalisz
pokaż na mapie
Dyrektor:
Strona WWW: www.technikum.kalisz.pl
E-mail: sekretariat@technikum.kalisz.pl
Telefon:

Opis oferty:


Technikum im. św. Józefa w Kaliszu prowadzone jest przez Diecezję Kaliską. Placówka rozpoczęła działalność we wrześniu 2017r.  Młodzież kształcimy w następujących specjalnościach: Technik Informatyk, Technik Mechatronik, Technik Technologii Drewna,Technik Fotografii i Multimediów, Technik Programista oraz Technik Robotyk.

Obecnie, w piątym roku działalności technikum kształci już ponad 650 uczniów w 5 specjalnościach.

Szkoła posiada nowoczesną i dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną. W jej skład wchodzą: klimatyzowane pracownie komputerowe z dostępem do światłowodowego Internetu, pracownie kształcenia zawodowego oraz przestronne i piękne pracownie ogólnokształcące. W roku 2020 oddaliśmy do użytku  nowe skrzydło szkoły , w którym mieszczą się sale fotograficzno-graficzne i informatyczne, a także ogólnokształcące. Klasopracownie dysponują nowoczesnym sprzętem pozyskanym z funduszy unijnych. Natomiast we wrześniu 2021 roku zakończyła się budowa pełnowymiarowej hali sportowej, na której odbywają się międzyszkolne oraz wojewódzkie zawody sportowe. Podjęliśmy także działania projektowe związane z budową stadionu lekkoatletycznego.
Dynamiczny rozwój szkoły związany jest z naszą aktywnością w dziedzinie pozyskiwania funduszy unijnych. Obok projektów związanych z unowocześnianiem placówki, uczestniczymy w tych, które podnoszą jakość nauczania. Obecnie realizujemy projekt “Zawody Techniczne – trafny wybór”, co zapewne korzystnie wpłynie na skuteczność kształcenia zawodowego. Projekt oferuje liczne zajęcia dodatkowe dla uczniów, a ponadto przewiduje podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli. Dzięki programowi Erasmus+ “Wielkopolskie talenty na europejskim poziomie”, młodzież ma możliwość uczestniczenia w zagranicznych praktykach zawodowych, a w 2021 roku jej grupa odbyła miesięczne praktyki w Portugalii, Hiszpanii i Włoszech. Technikum otrzymało również akredytację Erasmus +, dzięki której przez kolejne pięć lat młodzież będzie miała możliwość kształcenia się w kolejnych państwach UE. W najbliższym czasie planujemy także doposażenie kolejnych pracowni zawodowych m.in. pracowni robotyki oraz fotograficznej i multimedialnej. Chcemy cały czas sie rozwijać, aby uczniowie kształcili swoje umiejętności zawodowe na jak najlepszym sprzęcie. 

Młodzież oprócz przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących realizowanych pod czujnym okiem wyspecjalizowanej kadry nauczycielskiej, ma do wyboru wiele zajęć dodatkowych, na których mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Wśród nich znajdują się m.in.: koła przedmiotowe, zajęcia z literatury, języka angielskiego i hiszpańskiego, klub rowerowy, studio fotografii, chór i orkiestra szkolna lub zajęcia rozwijające zainteresowania programistyczne oraz multimedialne i redakcyjne (w ramach szkolnej gazetki Strefa 144).


Technikum im. św. Józefa ma dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Uczniowie dojeżdżający mają więc możliwość zakwaterowania w przyszkolnym Internacie. Oprócz dwuosobowych pokoi z łazienkami, uczniowie mają do dyspozycji świetlicę i kuchnię. Mieszkańcy internatu - i nie tylko - mają również zapewnione ciepłe posiłki w szkolnej stołówce.

Szkoła dużą wagę przywiązuje do wychowania w duchu wartości katolickich, dysponujemy szkolną kaplicą, a także zachęcamy uczniów do działalności wolontariackiej. Prężnie działające Szkolne Koło Wolontariatu angażuje się w akcje: Szlachetna Paczka, Opatrunek na Ratunek, Góra Grosza i  Odkręcaj Pomoc. Młodzież co roku organizuje zbiórkę darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Odolanowie.Dostępne miejsca:

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW Przedmioty rozszerzone:
język polski

Przedmioty punktowane: Informatyka, Język angielski, Język polski, Matematyka
28
TECHNIK INFORMATYK Przedmioty rozszerzone:
matematyka

Przedmioty punktowane: Informatyka, Język angielski, Język polski, Matematyka
43
TECHNIK MECHATRONIK Przedmioty rozszerzone:
matematyka

Przedmioty punktowane: Informatyka, Język angielski, Język polski, Matematyka
28
TECHNIK PROGRAMISTA Przedmioty rozszerzone:
matematyka

Przedmioty punktowane: Informatyka, Język angielski, Język polski, Matematyka
28
TECHNIK ROBOTYK Przedmiot rozszerzony:
matematyka

Przedmioty punktowane: Informatyka, Język angielski, Język polski, Matematyka
28
TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA Przedmioty rozszerzone:
język angielski

Przedmioty punktowane: Informatyka, Język angielski, Język polski, Matematyka
15

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 149; Wersja: 22.125.322.1095 Harmonogram ID: 759;